Натпревар со традиција (02.01.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 16:00 во рамките на англискиот Чемпионшип се сретнуваат екипите на Бирмингем и Миделсброу.

Бирмингем е на 16-то место со вкупно 32 бода и учинок од 8 победи, 8 реми и 9 порази.

Миделсброу е на 8-та позиција со 36 бода кои ги имаат освоено преку 10 победи, 6 реми и 9 порази.

Овие две екипи во последните четири меѓусебни дуели играат доста неефикасно, поточно на нивните дуели не се постигнати повеќе од два гола по натпревар, па веруваме дека со исто темпо ќе продолжат и денес.

Наш предлог

0-2 гола @ 1.72 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*