Тикет на денот (недела, 01.01.2023)

Тикет на денот
Тикет на денот

Најпрво во новата година да ви посакаме здравје и бериќет, па се останато. Како што ви бевме „верни“ во изминатите 365 дена со тикет на денот, така ќе продолжиме и оваа година. Еве го нашиот предлог за денес.

Тотенхем – Астон Вила – 1/1 @ 2.55 во Mozzart

Tотенхем во претходното коло изигра реми против Брентфорд во еден спектакуларен натпревар. Позитивно е тоа што успеа од 2-0 негатива да се вратат и да земат бод на тој тежок дуел, па со тоа да останат во конкуренција со другите екипи. Астон Вила од друга страна имаше тежок гостин, екипата на Ливерпул и можеби очекувано беа поразени на тој натпревар. Гостите се на средината на табелата и за нив најважно е да обезбедат само навремен опстанок. Ние овде предвидуваме победа за гостите, а наш предлог тип е 1/1 со квота 2.55 во Mozzart.

Макаби Хаифа – Хапоел Бер Шева – 1 @ 1.70 во Bet365

Макаби Хаифа и оваа година има амбиции за титула. Засега им оди одлично и се наоѓаат на лидерското место и во изминатите 15 кола запишаа дури 13 победи и само два порази што искрено не е учинок за потценување. Од друга страна Хапоел Бер Шева и тие се снајдуваат одлично, а во последно време играат фантастично и немаат пораз на последните пет дуели. Макаби Хаифа поради домашниот терен е фаворит на овој натпревар, па очекуваме и да победат без поголеми проблеми. Наш предлог е 1 со квота 1.70 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.34

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*