Натпревар со традиција (01.01.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 16:00 во рамките на англискиот Чемпионшип се сретнуваат екипите на Милвол и Ротерам.

Милвол има вкупно 36 бода кои ги имаат освоено преку 10 победи, 6 реми и 8 порази.

Ротерам досега има освоено 27 бода, а нивниот учинок е 6 победи, 9 реми и 10 порази.

Овие две екипи во последните пет меѓусебни дуели играат доста неефикасно и затворено, поточно на сите тие натпревари се постигнуваат најмногу по два погодоци, па ако и денес биде такаа ќе наплатиме супер квота.

Наш предлог:

0-2 гола @ 1.85 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*