Натпревар со традиција (31.12.2022)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 16:15 во рамките на шпанската Ла Лига се сретнуваат екипите на Сосиедад и Осасуна.

Сосиедад досега има освоено 26 бода преку 8 победи, 2 реми и 4 порази.

Осасуна во изминатите 14 натпревари собра 23 бода, а нивниот учинок е 7 победи, 2 реми и 5 порази.

Овие две екипи во меѓусебните дуели играат без многу погодоци, поточно на последните три дуели постигнати се најмногу по два погодоци по натпревар, па ако и денес биде така ќе наплатиме добра квота.

Наш предлог:

0-2 гола @ 1.70 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*