Натпревар со традиција (29.12.2022)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 21:00 во рамктие на француската Лига 1 се сретнуваат екипите на Марсеј и Тулуз.

Марсеј е на 4-то место со вкупно 30 бода и учинок од 9 победи, 3 реми и 3 порази.

Тулуз е на 12-то место и досега имаат освоено 16 бода преку 4 победи, 4 реми и 7 порази.

Овие две екипи имаат интересна традиција во меѓусебните дуели. Имено, на последните шест натпревари секогаш како победник се јавува тимот на Марсеј, па очекуваме и денес да биде така.

Наш предлог

1 @ 1.45 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*