Натпревар со традиција (26.12.2022)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 18:30 во рамките на англиската Премиер лига се сретнуваат екипите на Астон Вила и Ливерпул.

Астон Вила е на 12-то место со вкупно 18 бода и учинок од 5 победи, 3 реми и 7 порази.

Ливерпул е на 6-то место и досега имаат освоено 22 бода преку 6 победи, 4 реми и 4 порази.

Овие две екипи во меѓусебните четири дуели имаат интересен податок, а тоа е дека на сите тие дуели победник е тимот на Ливерпул, па ако и денес продолжат со исто темпо ќе наплатиме супер квота.

Наш предлог

2 @ 1.73 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*