Натпревар со традиција (25.12.2022)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 18:00 во рамктие на египетската Премиер лига се сретнуваат екипите на Ал Ахли и Смоуха.

Ал Ахли е на лидерската позиција со вкупно 22 бода и учинок од 7 победи, 1 реми и 0 порази.

Смоуха досега освои 7 бода преку 1 победа, 4 реми и  3 порази.

Овие две екипи во последните пет меѓусебни дуели играат доста отворено и ефикасно, поточно на тие дуели се постигнуваат најмалку по три погодоци, па ако и денес биде така ќе наплатиме супер квота.

Наш предлог

3+ @ 1.80 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*