Натпревар со традиција (23.12.2022)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 14:30 во рамките на италијанската Серија Ц – Група Б ќе се сретнат екипите на Вис Пезаро – Реканатезе.

Вис Пезаро е на 15-то место со вкупно 16 бода и учинок од 3 победи, 7 реми и 9 порази.

Реканатезе е на 17-та позиција и го има истиот учинок како и денешениот противник.

Овие две екипи на последните четири меѓусебни дуели имаат интересен податок, поточно тоа е дека типот НГ е добитен на сите тие дуели, па ако и денес биде така ќе наплатиме супер квота.

Наш предлог

НГ @ 1.87 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*