Натпревар со традиција (22.12.2022)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 21:15 во рамките на ¼ финалето од португласкиот Лига Куп се сретнуваат екипите на Мореиренсе и Арука.

Мореиренсе во последните пет дуели запиша две победи, две реми и еден пораз, па може да кажеме дека се во просечна форма.

Арука во тој временски период има запишано еден пораз, две реми и два порази.

Овие две екипи во последните пет меѓусебни дуели играат отворено и со голови, поточно на сите тие натпревари успеваат двата тима да постигнат најмалку по еден погодок, па ако и денес биде така ќе наплатиме супер квота.

Наш предлог

ГГ @ 1.80 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*