Натпревар со традиција (21.12.2022)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 17:00 во рамките на турскиот Куп се сретнуваат екипите на Трабзонспор и Самсунспор.

Трабзонспор на последните пет натпревари запиша пет реми и не може да кажеме дек се во добра форма.

Самсунспор е дел од втората лига и во истиот временски период запишаа три реми и две победи.

Овие две екипи во последните три дуели играат доста ефикасно, поточно на сите тие дуели се постигнуваат по најмалку три погодоци, па ако и денес биде така ќе наплатиме супер квота.

Наш предлог

3+ @ 1.80 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*