Натпревар со традиција (20.12.2022)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 13:45 во рамките на ОАЕ лигата се сренуваат екипите на Итихад Калба  и Ал Шаржах.

Итихад Калба е на 8-та позиција со вкупно 17 бода и учинок од 5 победи, 2 реми и 3 порази.

Ал Шаржах е на 4-то место и досега имаат освоено 20 бода преку 6 победи, 2 реми и 2 порази.

Овие две екипи на последните четири дуели играат доста неефикасно, поточно на сите тие натпревари се постигнува најмногу по еден погодок, па ако и денес биде така ќе наплатиме супер коефициент.

Наш предлог

0-1 гол @ 3.45 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*