Натпревар со традиција (18.12.2022)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 19:30 во рамките на романската Лига 1 се сретнуваат екипите на УТА Арад и Рапид Букурешт.

УТА Арад е на 15-то место со вкупно 18 бода и учинок од 4 победи, 6 реми и 10 порази.

Рапид Букурешт досега имаат освоено 37 бода преку 11 победи, 4 реми и 5 порази.

Овие две екипи во изминатите три натпревари меѓусебе играат неефикасно, поточно на тие дуели се постигнуваат по најмногу два погодоци, па ако и денес биде така ќе наплатиме супер квота.

Наш предлог

0-2 гола @ 1.49 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*