Натпревар со традиција (15.12.2022)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 15:30 во рамките на Премиер лига се сретнуваат екипите на Ал Ахли Манама и Ал Шабаб.

Ал Ахли Манама е на 4-то место со вкупно 10 бода и учинок од 3 победи, 1 реми и 2 порази.

Ал Шабаб е на 9-та позиција и досега имаат осовено 6 бода преку 2 победи, 0 реми и 4 порази.

Овие две екипи во изминатите шест меѓусебни дуели имаат интересен податок, а тоа е дека на сите тие дуели гол постигнува само едната екипа, па веруваме дека и денес ќе ја продолжат таа традиција.

Наш предлог

НГ @ 1.85 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*