Натпревар со традиција (14.12.2022)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 18:00 во рамките на романската Лига 1 се сретнуваат екипите на Рапид Букурешт и Петролул.

Рапид Букурешт е на 5-то место со вкупно 34 бода кои ги имаат освоено преку 10 победи, 4 реми и 5 порази.

Петролул е на 8-то место со вкупно 29 бода и учинок од 9 победи, 2 реми и 8 пораази.

Овие две екипи во изминатите 11 меѓусебни натпревари секогаш играат со мал број погодоци, поточно на сите тие дуели се постигнуваат по најмалку два погодоци, па ако и денес биде така ќе наплатиме супер квота.

Наш предлог

0-2 гола @ 1.55 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*