Натпревар со традиција (12.12.2022)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 19:30 во рамките на романската Лига 1 се сретнуваат екипите на Миовени и Крајова.

Миовени е на последното 16-то место со вкупно 8 бода и учинок од 1 победа, 5 реми и 13 порази.

Крајова е на 5-та позиција и досега имаат освоено 32 бода преку 9 победи, 5 реми и 5 порази.

Овие две екипи имаат интересен податок во меѓусебните дуели, а тоа е дека на последните шест натпревари се постигнуваат по најмногу два погодоци, па ако и денес биде така ќе наплатиме супер квота.

Наш предлог

0-2 гола @ 1.51 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*