Тикет на денот (недела, 11.12.2022)

Тикет на денот
Тикет на денот

Денес имаме пауза од натпреварите на Мундијалот во Катар, но останатата понуда е сосема солидна. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Марибор – Горица – 1/1 @ 1.90 во Mozzart

Марибор во последно време игра фантастично и за тоа докажуваат резултатите од последните четири натпревари каде што овој тим запиша исто толку и победи, па во овој натпревар влегуваат со одлично расположение. Сепак од лидерската позиција заостануваат многу, но добро е тоа што се наоѓаат барем на позициите кои водат во квалификациите за конференциската лига. Нивниот денешен противник, Горица е во катастрофална форма и не знаат за победа на последните десет натпревари, а делува дека ова не е вистинска прилика за нив да стават крај на таа лоша серија. Наш предлог на овој натпревар е 1/1 со квота 1.90 во Mozzart.

Вотфорд – Хал – 1&3+ @ 2.65 во Bet365

Вотфорд има големи амбиции да е вратат во Премиер лигата. Тоа ќе биде доста тешка задача о овој тим со оглед на големата конкуренција во англикиот Чемпионшип. Во моментов Вотфорд е на горните позици и општиот впечаток за овој тим е дека играат одлично. Хал дефинитивно потфрли оваа година и сите очекувавме дека ќе се борат за пласман во елитата, но тие сега е борат за да обезбедат позиција која ќе им обезбеди опстанок и следната сезона во ова натпреварување. Домаќините се издвојуваат како фаворити, а двете екипи играат ефикассен фудбал, па затоа се одлучивме за комбиниран тип за овој дуел. Наш предлог е 1&3+ со квота 2.65 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 5.04

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*