Натпревар со традиција (11.12.2022)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 16:30 во рамките на романската прва лига се сретнуваат екипите на Ботошани и Клуж.

Ботошани досега има освоено вкупно 20 бода преку 4 победи, 8 реми и 7 порази.

Клуж е на 2-та позиција со вкупно 40 бода кои ги имаат освоено преку 13 победи, 1 реми и 4 порази.

Овие две екипи во последните пет меѓусебни натпревари играат доста затворено и неефикасно, поточно на сите тие дуели никогаш не се постигнати повеќе од 2 погодоци по натпревар, па ако и денес биде така ќе наплатиме супер квота.

Наш предлог

0-2 гола @ 1.62 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*