Натпревар со традиција (10.12.2022)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 16:00 во рамките на англискиот Чемпионшип се сретнуваат екипите на Ридинг и Ковентри.

Ридинг досега има освоено вкупно 29 бода и учинок од 9 победи, 2 реми и 10 порази.

Ковентри е тим со исто така 29 бода  кои ги имаат освоено преку 8 победи, 5 реми и 6 порази.

Овие две екипи во меѓусебните дуели играат доста ефикасно, односно на последните четири меѓусебни дуели се постигнуваат најмалку по три погодоци, па веруваме дека ќе продолжат со исто темпо и дека ќе наплатиме супер квота.

Наш предлог

3+ @ 2.13 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*