Натпревар со традиција (09.12.2022)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 20:45 во рамките на англиската лига 2 се сретнуваат екипите на Кроули и Хартлпул.

Кроули е на 19-то место со вкупно 21 бод и учинок од 5 победи, 6 реми и 9 порази.

Хартлпул е на 24-та позиција и досега имаат освоено 12 бода преку 2 победи, 6 реми и 12 порази.

Овие две екипи во последните пет меѓусебни дуели играат доста неефикасно, поточно на тие натпревари никогаш не се постигнати повеќе од два погодоци по натпревар, па ако и денес биде така ќе наплатиме супер квота.

Наш предлог

0-2 гола @ 1.90 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*