Натпревар со традиција (08.12.2022)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 20:15 во рамките на англискиот ФА куп се сретнуваат екипите на Гилингем и Даген Ред.

Гилингам во последните пет натпревари запиша една победа, две реми и два порази.

Даген Ред во истиот временски период запиша три победи и само едно реми и еден пораз.

Овие две екипи во последните шест меѓусебни натпревари секогаш играат со голови, поточно во најмала рака двете екипи постигнуваат по еден погодок, па се надеваме дека и денес ќе биде така.

Наш предлог

ГГ @ 1.91 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*