Натпревар со традиција (07.12.2022)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 16:30 во рамките на ОАЕ – Пресидент Куп се сретнуваат екипите на Ал Ахли Дубаи и Ал Вахда.

Ал Ахли Дубаи во последните пет натпревари има исто толку и победи што значи дека во овој натпревар влегуваат во одлична форма.

Ал Вахда го имаат истиот учинок, поточно и тие во последните пет дуели запишаа пет победи.

Овие две екипи во последните три меѓусебни дуели играат доста отворено и ефикасно, поточно на сите тие дуели добитен е типот ГГ3+, па веруваме дека и сега ќе биде така.

Наш предлог

ГГ3+ @ 1.91 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*