Натпревар со традиција (06.12.2022)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 20:45 во рамките на англиската национал лига – Север се сретнуваат екипите на Блајт и Саутпорт.

Блајт е на 22-то место со вкупно 18 бода и учинок од 4 победи, 6 реми и 10 порази.

Саутпорт е на 9-то место и досега имаат освоено 32 бода преку 9 победи, 5 реми и 7 порази.

Овие две екипи играат доста отворено меѓусебе, поточно на последните четири дуели секогаш се постигнуваат по најмалку три гола по натпревар, па ако и денес биде така ќе наплатиме супер квота.

Наш предлог

3+ @ 1.95 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*