Натпревар со традиција (05.12.2022)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 20:30 во рамките на италијанската Серија Ц – група Ц се сретнуваат екипите на Пескара и Таранто.

Пескара е на 3-то место со вкупно 35 бода и учинок од 11 победи,  2 реми и 3 порази.

Таранто е на 17-та позиција со вкупно 17 бода кои ги имаат освоено преку 5 победи, 2 реми и 9 порази.

Овие две екипи во последните четири меѓусебни дуели играат без многу погодоци, поточно на нивните натпревари секогаш се постигнуваат по два погодоци, па ако и денес биде така ќе наплатиме супер квота.

Наш предлог

0-2 гола @ 1.85 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*