Натпревар со традиција (26.11.2022)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 15:00 во рамките на чешкиот МОЛ Куп се сретнуваат екипите на Либерец и Сигма Оломук.

Либерец на последните пет натпревари запишаа три победи и два порази.

Сигма Оломук во истиот временски период успеаа да запишат три победи, едно реми и еден пораз.

Овие две екипи во последните пет меѓусебни натпревари играат навистина мирно и неефикасно, поточно на нивните дуели се постигнуваат по најммногу два погодоци, па очекуваме и денес да биде така.

Наш предлог

0-2 гола @ 1.72 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*