Панче Ќумбев типува за денес (25.11.2022)

Поранешниот македонски репрезентативец ќе биде со нас до крајот на овој Мундијал. Тој типуваше за првото коло на ова Светско првенство, а ќе продолже и сега. Ова се неговите предлог типови за денешниот ден.

Велс-Иран

Според она што го видовме во првото коло овде не очекувам голови. Можеби Велс е фаворит но би бил претпазлив и би типувал на малку голови. Мој тип е 0-2 гола во Mozzart со квота 1.58.

Катар -Сенегал

Катар е убедливо најслабата репрезентација на ова светско првенство. Додека Сенегал иако изгуби од Холандија се престави во добро светло. Овде предност давам на гостите. Тип 2 со квота 1.70 во 22Bet.

Холандија -Еквадор

Интересен дуел на две репрезентации кои имаат веќе по три бода. Победникот од овој дуел веќе би обезбедил учество во нокаут фазата. Иако Холандија е фаворит овде би одиграл на голови. Типувам 3+ во 20Bet со квота 2.15.

Англија -СAД

Интересен дуел во кој мислам ќе има голови. Англија веќе има три бода и победа овде би им донела следен круг но СAД се покажа како тврд орев. Мислам дека ќе има многу голови на двете страни. Тип ГГ3+ 2.50 во Bet365.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*