Натпревар со традиција (25.11.2022)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 20:45 во рамките на Премиершип лигата на Северна Ирска се сретнуваат екипите на Ларне и Колераин.

Ларне е на 1-то место со 38 бода и учинок од 12 победи, 2 реми и 2 порази.

Колераин е на 6-то место и досега имаат освоено 24 бода преку 7 победи, 3 реми и 6 порази.

Овие две екипи во меѓусебните дуели имаат интересен податок, а тоа е дека на последните три дуели погодок постигнува само едниот тим, па веруваме дека и денес ќе биде така.

Наш предлог

НГ @ 1.92 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*