Панче Ќумбев типува за денес (24.11.2022)

И за денес Панче се потруди да ни каже што мисли во однос на натпреварите кои се на денешната програма на Мундијалот во Катар. Ова се неговите предлог типови.

Швајцарија – Камерун

Швајцарците се благи фаворити овде. Ние се уште чекаме на некоја африканска селекција да направи сензација на некое светко првенство. Можеби ова светско ќе го видиме тоа. Африканците се се поконкурентни и очекувам бум на некоја селекција од црниот континент. Типувам 2-3 гола со квота 2.00 во Mozzart.

Уругвај – Јужна Кореја

 Судир на два фудбалски света. Романтика и убавина во Уругвај и дисциплина и трка во Јужна Кореја. Во секој случај ќе гледаме одличен дуел. Јас лично шансите ги давам на Уругвај, а коефициентот за 1 изнесува 1.78 во 22Bet.

Португалија – Гана

Последно светско за Роналдо, и последна шанса да го освои светското првенство. За мене Португалија е еден од фаворитите на ова првенство. Има одличен тим и селектор кој што долго време е со нив. Очекувам 1 и Т1 со квота 1.70 во 20Bet.

Бразил – Србија

За многумина Бразил е прв фаворит на ова светско. Имаат одличен тим но сепак станува  збор за јужно американска селекција која знае да го изгуби компасот кога не им оди. Пример видовме во Аргентина. Србија конечно е конкурентна и Пикси направи одлична работа, пред се во пристапот и односот на играчите кон дресот со државен грб. Мислам дека следува неизвесен дуел и ќе гледаме одличен натпревар. ГГ е мојот предлог со квота 1.95 во Bet365.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*