Натпревар со традиција (24.11.2022)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 18:30 во рамките на словачката Фортуна Лига се сретнуваат екипите на Спартак Трнава и Михаловце.

Спартак Трнава е на 3-та позиција со вкупно 31 бод и учинок од 9 победи, 4 реми и 4 порази.

Михаловце е на 7-то место и досега има освоено 21 бод преку 6 победи, 3 реми и 8 порази.

Овие две екипи во последните четири меѓусебни дуели имаат интересен податок, а тоа е дека еипата на Спартак Трнава секогаш постигнува најмалку два погодоци, па ако и денес биде така ќе наплатиме супер квота.

Наш предлог

Т1 2+ @ 1.62 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*