Натпревар со традиција (23.11.2022)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 16:30 во рамките на Премиер лигата на Бахреин се сретнуваат екипите на Ал Ахли Манама и Ал Хид.

Ал Ахли Манама е на 2-то место со вкупно 6 бода и учинок од 2 победи, 0 реми и 1 пораз.

Ал Хид е на осмата позиција со 3 бода кои ги имаат освоено преку 1 победа, 0 реми и 2 порази.

Овие две екипи во последните четири меѓусебни дуели имаат еден интересен податок, а тоа е дека конечниот исход е секогаш реми, па ако ја продолжат традицијата и денес ќе наплатиме супер квота.

Наш предлог

Х @ 3.08 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*