Натпревар со традиција (22.11.2022)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 20:45 во рамките на англиската Лига 2 се сретнуваат екипите на Кроули и Гилингам.

Кроули е на 19-та позиција со вкупно 17 бода и учинок од 4 победи, 5 реми и 9 порази.

Гилингам е на 23-та позиција и досега имаат освоено 13 бода преку 2 победи, 7 реми и 9 порази.

Овие две екипи на последните пет натпревари играат доста отворено и ефикасно, поточно на нивните дуели секогаш е добитен типот ГГ3+, па ако и денес биде така ќе наплатиме супер квота.

Наш предлог

ГГ3+ @ 2.55 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*