Натпревар со традиција (20.11.2022)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 17:30 во рамките на италијанската Серија Ц се сретнуваат екипите на Вис Песаро и Фермана.

Вис Песаро е на 14-то место со вкупно 14 бода кои ги имаат освоено преку 3 победи, 5 реми и 5 порази.

Фермана е на 18-та позиција и досега имаат освоено 10 бода, а нивниот учинок е 1 победа, 7 реми и 5 порази.

Овие две екипи во меѓусебните дуели играат многу неефикасно, поточно на последните седум дуели никогаш не се постигнуваат повеќе од два погодоци по натпревар, па ако и денес биде така ќе наплатиме супер квота.

Наш предлог

0-2 гола @ 1.62 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*