Натпревар со традиција (19.11.2022)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 16:00 во рамките на англиската Лига 2 се сретнуваат екипите на Волсол и Крули.

Волсол досега имаат освоено 24 бода преку 6 победи, 6 реми и 6 порази.

Кроули е на 18-то место со вкупно 17 бода и учинок од 4 победи, 5 реми и 8 порази.

Овие две екипи досега во меѓусебните дуели играат доста неефикасно, поточно на нивните натпревари се постигнуваат по најмалку два погодоци, па ако продолжат со исто темпо ќе наплатиме супер квота.

Наш предлог

0-2 гола @ 1.69 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*