Натпревар со традиција (18.11.2022)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 20:45 во рамките на Премиершип лигата од Северна Ирска се сретнуваат екипите на Балимена и Линфилд.

Балимена е на 9-то место со вкупно 17 бода и учинок од 5 победи, 2 реми и 7 порази.

Линфилд е на 5-та позиција со вкупно 8 победи, 2 реми и 4 порази.

Овие две екипи во последните четири меѓусебни дуели имаат интересен податок, а тоа е дека само едната екипа постигнува погодок, поточно на сите тие натпревари добитен е типот НГ, па веруваме дека и денес ќе биде така.

Наш предлог

НГ @ 2.08 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*