Натпревар со традиција (17.11.2022)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 15:00 во рамките на индиската ИСЛ лига се сретнуваат екипите на Мумбаи Сити и Бенгалуру.

Мумбаи Сити е на 2-то место со вкупно 12 бода и учинок од 3 победи, 3 реми и 0 порази.

Бенгалуру е на 9-та позиција и досега имаат освоено 4 бода преку 1 победа, 1 реми и 3 порази.

Овие две екипи во меѓусебните дуели играат доста ефикасно, поточно на последните пет дуели секогаш се постигнуваат по најмалку три погодоци, па ако и денес биде така ќе наплатиме супер квота.

Наш предлог:

3+ @ 1.52 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*