Натпревар со традиција (16.11.2022)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 20:45 во рамките на англискиот ФА Куп се сретнуваат екипите на Вокинг и Оксфорд Јунајтед.

Вокинг во последните пет натпревари има запишано едно реми и четири победи што се докажува дека се во одлична форма.

Оксфорд Јунајтед е за нијанса во послаба форма, поточно на последните пет дуели тие запишаа две победи и три реми.

Овие две екипи во последните четири дуели играат неефикасно, односно на нивните натпревари не се постигнуваат повеќе од два погодоци, па ако и денес биде така ќе наплатиме супер квота.

Наш предлог:

0-2 гола @ 1.93 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*