Натпревар со традиција (15.11.2022)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 20:45 во рамките на англиската Национал лига – Север се сретнуваат екипите на Букстон и Скарбору.

Букстон е на 18-та позиција со вкупно 21 бод и учинок од 5 победи, 6 реми и 5 порази.

Скарбору е на 4-то место и досега имаат освоено 32 бода преку 9 победи, 5 реми и 4 порази.

Овие две екипи досега играат навистина отворено и ефикасно, поточно на последните четири дуели секогаш се постигнуваат по најмалку три погодоци, па веруваме дека и денес ќе биде така.

Наш предлог

3+ @ 1.85 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*