Натпревар со традиција (14.11.2022)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 20:00 во рамките на холандската ерсте дивизија се сретнуваат екипите на Јанг Ајакс и Ден Бош.

Јанг Ајакс е на 10-то место со вкупно 5 бода, 4 реми и 5 порази.

Ден Бош е на 12-то место и досега имаат освоено 18 бода преку 6 победи, 0 реми и 8 порази.

Овие две екипи досега во меѓусебните дуели играат доста отворено и ефикасно, поточно на последните 6 натпревари секогаш е добитен типот ГГ3+, па ако и денес биде така ќе наплатиме супер квота.

Наш предлог

ГГ3+ @ 1.68 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*