Натпревар со традиција (13.11.2022)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 20:00 во рамките на холандската Ередивизија се сретнуваат екипите на Го Ахед и Витесе.

Го Ахед досега има освоено 14 бода преку 3 победи, 5 реми и 5 порази.

Витесе е на долниот дел и има 12 бода и учинок од 3 победи, 3 реми и 7 порази.

Овие две екипи по традиција играат со голови, поточно на последните четири дуели двете екипи успеваат да постигнат погодок, па ако и денес биде така ќе наплатиме супер квота.

Наш предлог:

ГГ @ 1.69 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*