Натпревар со традиција (12.11.2022)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 16:00 во рамките на белгиската Жупиле про лига се сретнуваат екипите на Вестерло и Остенде.

Вестерло е на 7-та позиција со вкупно 23 бода и учинок од 7 победи, 2 реми и 7 порази.

Остенде е на 14-та позиција и досега имаат освоено 17 бода преку 5 победи, 2 реми и 9 порази.

Овие две екипи во последните пет меѓусебни дуели имаат интересен податок, а тоа е дека гол постигнува само едниот тим, поточно добитен е типот НГ, па ако и денес биде така ќе наплатиме супер квота.

Наш предлог:

НГ @ 2.20 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*