Натпревар со традиција (09.11.2022)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 18:15 во рамките на унгарската ОТП лига се сретнуваат екипите на Ференцварош и Пакс.

Ференцварош е на лидерското место со 28 бода кои ги имаат освоено преку 9 победи, 1 реми и 2 порази.

Пакс е на 6-то место со вкупно 18 бода и учинок од 5 победи, 3 реми и 5 порази.

Овие две екипи во меѓусебните осум дуели играат навистина отворено и ефикасно, поточно на сите тие натпревари се постигнуваат по најмалку три погодоци, па ако и денес биде така ќе наплатиме супер квота.

Наш предлог

3+ @ 1.44 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*