Натпревар со традиција (08.11.2022)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 20:00 во рамките на на шпанската Ла Лига се сретнуваат екипите на Атлетик Билбао и Ваљадолид.

Атлетик Билбао е на 7-та позиција со 21 бод и учинок од 6 победи, 3 реми и 4 порази.

Ваљадолид е на 10-то место и има вкупно 17 бода кои ги имаат освоено преку 5 победи, 2 реми и 6 порази.

Овие две екипи во последните пет меѓусебни натпревари имаат интересен податок, а тоа е дека двата тима постигнуваат погодок, поточно ГГ типот е пролазен на сите тие натпревари. Се надеваме дека традицијата ќе ја продолжат и денес и дека ќе наплатиме супер квота.

Наш предлог:

ГГ @ 2.00 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*