Натпревар со традиција (07.11.2022)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 18:00 во рамките на турската Супер лига се сретнуваат екипите на Фенербахче и Сиваспор.

Фенербахче е на 1-то место со вкупно 26 бода и учинок од 8 победи, 2 реми и 1 пораз.

Сиваспор е на 16-та позиција и досега имаат освоено 10 бода преку 2 победи, 4 реми и 6 порази.

Овие две екипи во меѓусебните дуели скоро секогаш играат со голови, поточно на последните четири дуели двете екипи постигнуваат најмалку по еден погодок, па веруваме дека и денес ќе биде така.

Наш предлог:

ГГ @ 1.97 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*