Натпревар со традиција (06.11.2022)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 21:00 во рамките на белгиската Жупиле лига се сретнуваат екипите на Остенде и Кортрајк.

Остенде досега има освоено вкупно 14 бода преку 4 победи, 2 реми и 9 порази.

Кортрајк е за нијанса послаб и има вкупно 12 бода, а нивниот учинок е 3 победи, 3 реми и 9 порази.

Од меѓусебните дуели на овие две екипи може да се забележе интересен податок. Имено, на последните пет натпревари победник е секогаш екипата на Кортрајк, а ако и денес ја продолжат таа традиција дефинитивно ќе наплатиме одлична квота.

Наш предлог:

2 @ 3.20 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*