Натпревар со традиција (05.11.2022)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 15:30 во рамките на германската Бундеслига се сретнуваат екипите на Хофенхајм и Лајпциг.

Хофенхајм досега освои 18 бода преку 5 победа, 3 реми и 4 порази.

Лајпциг е за нијанса подобар во однос на бодовното салдо и нивниот вкупен број на бодови е 19, а нивниот учинок е 5 победи, 4 реми и 3 порази.

Овие две екипи досега имаат интересна традиција во меѓусебните дуели, а тоа е дека на последните четири натпревари, погодок постигнува само едната екипа, па ако и денес биде така ќе наплатиме добра квота.

Наш предлог:

НГ @ 2.54 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*