Натпревар со традиција (03.11.2022)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 15:00 во рамките на ерменската Премиер лига се сретнуваат екипите на Ширак и Алашкерт.

Ширак е на 7-то место со вкупно 14 бода и учинок од 4 победи, 2 реми и 8 порази.

Алашкерт е на 2-та позиција и досега имаат осовено 30 бода, преку 9 победи, 3 реми и 2 порази.

Овие две екипи досега во меѓусебните дуели имаат интересен податок. Имено, на последните четири натпревари голови нема на двете страни, па веруваме дека и денес ќе ја продолжат таа традиција.

Наш предлог

НГ @ 1.78 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*