Натпревар со традиција (31.10.2022)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 21:15 во рамките на португалската Лига Португал ќе се игра натпреварот помеѓу Гимараеш и Фамаликао.

Гимараеш е на 6-то место со вкупно 17 бода кои ги имаат освоено преку 5 победи, 2 реми и 3 порази.

Фамаликао е на 14-то место и досега имаат собрано 10 бода, а нивниот учинок е 3 победи, 1 реми и 6 порази.

Овие две екипи во последните три меѓусебни дуели играат доста ефикасно, поточно на нивните натпревари се постигнуваат по најмалку три погодоци, а притоа има погодок на двете страни. Ако и денес биде така ќе наплатиме супер квота.

Наш предлог:

ГГ3+ @ 2.30 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*