Натпревар со традиција (28.10.2022)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 19:00 во рамките на данската прва лига се сретнуваат екипите на Хелсингор и Вендсисел.

Хелсингор е на 6-то место со вкупно 24 бода и учинок од 8 победи, 0 реми и 6 порази.

Вендсисел е на 4-та позиција и досега имаат освоено 26 бода преку 8 победи, 2 реми и 4 порази.

Овие две екипи во последните четири меѓусебни дуели играат ефикасно, поточно пгоодок постигнуваат двата тима, па ако и денес биде така ќе наплатиме супер квота.

Наш предлог:

ГГ @ 1.57 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*