Натпревар со традиција (27.10.2022)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 17:30 во рамките на иранската Персиан Гулф Про лига се сретнуваат екипите на Фулад и Гол Гохар.

Фулад е на 9-то место со вкупно 12 бода и учинок од 2 победи, 6 реми и 1 пораз.

Гол Гохар е на 4-та позиција и досега имаат освоено 18 бода преку 5 победи, 3 реми и 2 порази.

Овие две екипи досега во изминатите шест меѓусебни дуели играат доста неефикасно, поточно на нивните дуели никогаш не се постигнуваат повеќе од два погодоци, па ако и денес биде така ќе наплатиме супер квота.

Наш предлог:

0-2 гола @ 1.47 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*