Натпревар со традиција (26.10.2022)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 21:00 во рамките на англиската Лига 1 се сретнуваат екипите на Шефилд и Бристол.

Шефилд е на 3-то место со вкупно 30 бода и учинок од 9 победи, 3 реми и 3 порази.

Бристол е на 14-то место и досега имаат освоено 19 бода преку 5 победи, 4 реми и 6 порази.

Овие две екипи во последните три меѓусебни дуели играат отворено и ефикасно, поточно на нивните дуели секогаш гол постигнуваат двете екипи, па веруваме дека и денес ќе биде така.

Наш предлог:

ГГ @ 1.90 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*