Натпревар со традиција (25.10.2022)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 19:00 во рамките на египетската Премиер лига се сретнуваат екипите на Ел Џаиш и Енпи.

Ел Џаиш е на 12-то место со вкупно 1 освоен бод и учинок од 0 победи, 1 реми и 0 порази.

Енпи го има истиот учинок како и денешниот противник, но поради подобрата гол разлиак се наоѓаат на 9-та позиција.

Овие две екипи на последните девет меѓусебни дуели играат навистина затворено и неефикасно, поточно на сите тие дуели не се постигнуваат повеќе од два погодоци по натпревар, па очекуваме и денес да биде така.

Наш предлог:

0-2 гола @ 1.51 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*